cityofilioupolis.gr

Τελευταία Νέα

Αρχική arrow Αθλητικά
Αθλητικά
Δεύτερη νίκη για το ΓΣΗ στο volley γυναικών, φαβορί για την άνοδο στην Α2 PDF Εκτύπωση E-mail

13.05.12
gsh_volley_2012

Δύσκολα θα χάσει το εισιτήριο ανόδου για την Α2 γυναικών ο Γ.Σ. Ηλιούπολης μετα την δεύτερη νίκη επί της  νεανικής ομάδα της Κορίνθου με σκορ 3-0 (25-18, 25-15 και 25-12). Φυσιολογικά είναι και το φαβορί για την άνοδο στην Α2.
Στον δεύτερο αγώνα του τουρνουά ανόδου ο Ναύαρχος Βότσης νίκησε το ΠΑΚ Χαλανδρίου με σκορ 3-1.
Την Κυριακή που είναι η τελευταία αγωνιστική του ειδικού τουρνουά ανόδου και θα γίνουν οι αγώνες: Ναύαρχος Βότσης - ΑΣΠ Κόρινθος στις 16:00 με διαιτητές τους κ.κ. Καπάνταη - Τσίτσικα και Γ.Σ. Ηλιούπολης - ΠΑΚ Χαλανδρίου στις 18:00 με διαιτητές τους κ.κ. Νικολόπουλο - Δευτερίγο.
Με την ομάδα του ΓΣ Ηλιούπολης αγωνίστηκαν: (Λυκογιάννη): Μπουγά, Γαλατιανού, Μαρκοπούλου, Τάσου, Πανταζοπούλου, Ξένου, Αργυρού, Μπαλτά, Τσακογιώργα, Χαραλαμπάκη, Βρούλου, Πόγκα.

Διαβάστε περισσότερα...

Πρώτη νίκη για την ΓΣ Ηλιούπολης στο ειδικό Τουρνουά ανόδου στην Α2 Γυναικών Volley PDF Εκτύπωση E-mail

12.05.12

12Στο γήπεδο του Μαρκόπουλου έγιναν οι αγώνες της πρώτης ημέρας για το Ειδικό Τουρνουά ανόδου στην Α2 μεταξύ των δευτεραθλητών των τεσσάρων Ενώσεων, ΕΣΠΑΑΑ, ΕΣΠΕΔΑ, ΕΠΕΣΘ και ΕΣΠΕΠ.. Στο τουρνουά, λαμβάνουν μέρος  οι ομάδες ΠΑΚ Χαλανδρίου (ΕΣΠΑΑΑ), ΓΣ Ηλιούπολη (ΕΣΠΕΔΑ), Ναύαρχος Βότσης (ΕΠΕΣΘ) και ΑΣΠ Κόρινθος (ΕΣΠΕΠ) με τον νικητή να ανεβαίνει στην Α2 Γυναικών Στον πρώτο αγώνα η ομάδα του ΓΣ Ηλιούπολης νίκησε 3-1 τον ΑΠΣ Ναύαρχο Βότση με σκορ 3-1 (25-18, 25-23, 23-25 και 27-25). Η διακύμανση του σκορ ήταν στο πρώτο σετ ήταν 7-0, 15-11, 18-15 και 25-18. Στο δεύτερο σετ 10-3, 17-13, 19-18, 23-22 και 25-23. Στο τρίτο σετ το σκορ ήταν 8-6, 16-12, 20-22, 23-25. Στο τέταρτο σετ 5-1, 7-7, 12-12, 15-18, 18-21.

Τελευταία ανανέωση ( 13.05.12 )

HANDBALL - Α.Σ.Η. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ στην ημιτελική Φάση PDF Εκτύπωση E-mail

23.04.12
handball_korasidesΗ ομάδα handbal του Α.Σ.Ηλιούπολης προκρίθηκε επάξια στην Πανελλήνια ημιτελική φάση και μετά από κλήρωση οι όμιλοι καταρτίστηκαν ως εξής:
Α όμιλος 28 και 29 Απριλίου 2012 στην Αθήνα:
Δήμος Κορυδαλλού-ΑΣ Ηλιούπολης, Εθνικός Κοζάνης-Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών
28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 - ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΣΤΙΣ 6 ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 2 ΑΓΩΝΕΣ
ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΟΥΜΕ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΑΞΙΖΟΥΝ!!!!

Δύο κορίτσια του Γ.Σ.Η. στους Πανευρωπαϊκούς PDF Εκτύπωση E-mail

20.04.12
gsh_paneuropaikoΚι όμως δεν είναι όνειρο.
Είναι η απόλυτη πραγματικότητα. Την πρόκρισή τους για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ρυθμικής Γυμναστικής Ατομικού Νεανίδων κατάφεραν να κερδίσουν δύο αθλήτριες του Γ. Σ. Ηλιούπολης.
Η Κορίνα Αλευρογιάννη και η Βασιλική Γάσπαρη είναι οι Ελληνίδες
πρωταθλήτριες που θα εκπροσωπήσουν την χώρα μας στην διεθνή διοργάνωση που θα γίνει από τις 29 Μαΐου έως τις 3 Ιουνίου 2012 στην πόλη Nizhny Novgorod Ρωσίας.
Η Κορίνα θα αγωνιστεί στο Στεφάνι και την Μπάλα , η δε Βασιλική στις Κορύνες και την Κορδέλα.
  Λαμβάνοντας υπόψη κυρίως το γεγονός ότι, οι αθλήτριες, είχαν να διαχειριστούν τρεις αξιολογήσιμους αγώνες ταυτόχρονα, έκαναν μεγάλη προσπάθεια τα παιδιά γιατί είχαν μεσολαβήσει αρκετοί τραυματισμοί και πολλές χαμένες ώρες προπόνησης.

Κέρδισαν την 1η Θέση στην καρδιά μας και ας χάσανε τον τελικό PDF Εκτύπωση E-mail

19.04.12
ilioupoli_volleyballΝΙΚΗΘΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΥΡΑΣΗ

Επηρεασμένες από την υπερπροσπάθεια του ημιτελικού απέναντι στην καταπληκτική ομάδα του Ολυμπιακού ,οι Κορασίδες μας δεν κατάφεραν να επαναλάβουν την ανατροπή του σκορ και ηττήθηκαν στον μεγάλο τελικό του Final 4 από την Ένωση Ιλίου με σκορ 3-1 (18-25 , 25-16 , 13-25 , 15-25).Σε ένα κατάμεστο από κόσμο και των δύο ομάδων κλειστό γυμναστήριο ,η ομάδα μας ξεκίνησε δυνατά ,προηγήθηκε με 11-2 στο πρώτο σετ, όμως η αντίπαλη ομάδα αντεπιτέθηκε και επικράτησε κάνοντας το 1-0.Το δεύτερο σετ ανήκει ολοκληρωτικά στην ομάδα του ΓΣΗ που κάνοντας καταπληκτική εμφάνιση επικράτησε ισοφαρίζοντας σε 1-1 σκορπίζοντας ενθουσιασμό στον υπέροχο κόσμο της πόλης μας .

Μεγάλη νίκη από την ομάδα ανδρών μπάσκετ του Γ.Σ.Η. και επιστροφή στην Α΄ΕΣΚΑ PDF Εκτύπωση E-mail

06.04.12
gsi_andrwn_basketΗ Ομάδα ανδρών μπάσκετ του Γ.Σ.Η από χθες το βράδυ επέστρεψε εκεί που ανήκει, δηλαδή στην Α΄ κατηγορία της ΕΣΚΑ. Η ομάδα μας, χάρη στις μεγάλες προσπάθειες του προπονητή της Βασίλη Κωστόπουλου, των παικτών της και των ανθρώπων που τη στήριξαν σε αυτή τη δύσκολη προσπάθεια, γιόρτασε χθες βράδυ τη μεγάλη άνοδο.
- Η επιτυχία αυτή ήταν το επιστέγασμα μιας επιτυχημένης πορείας καθ όλη τη διάρκεια του φετινού πρωταθλήματος.
Η αυλαία λοιπόν έπεσε χθες βράδυ στο Β΄κλειστό ΠΕΥΚΗΣ, από το οποίο η ομάδα μας απέδρασε με το ροζ φύλλο αγώνα, αφού κατάφερε να επικρατήσει της τοπικής ομάδας με σκορ 74 - 75, σε ένα δραματικό αγώνα, εξασφαλίζοντας έτσι το πολυπόθητο εισιτήριο για την Α΄ΕΣΚΑ.

Πρωταθλήτριες και πάλι τα κορίτσια του ΓΣΗ στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ρυθμικής Γυμναστικής PDF Εκτύπωση E-mail

06.04.12

dsc_1983aΤην κατάκτηση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος, Ρυθμικής Γυμναστικής στην κατηγορία των Νεανίδων, έφερε για μια ακόμη φορά στην Ηλιούπολη η ομάδα των Νεανίδων του Γ.Σ. Ηλιούπολης.
Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα στις κατηγορίες Γυναικών και Νεανίδων διεξήχθη στο Κλειστό γυμναστήριο του Ολυμπιακού χωριού στις 30-31 Μαρτίου και 10 Απριλίου.
Την Παρασκευή και το Σάββατο στον σύνθετο Ομαδικό και Ατομικό αγώνα, έλαβαν μέρος στην κατηγορία των Γυναικών 23 αθλήτριες από 14 συλλόγους, ενώ στην κατηγορία Νεανίδων έλαβαν μέρος 79 αθλήτριες, από 25 Συλλόγους (17 Ομαδικά) από όλη την Ελλάδα.
Για την ομάδα Νεανίδων του Γ.Σ. Ηλιούπολης αγωνίστηκαν οι αθλήτριες Βασιλική Γάσπαρη , Κορίνα Αλευρογγιάννη, Αναστασία Κοζμά, Ιόλη Διαμάντη και Ραφαέλα Νικολούζου.

Όλοι στο final 4 των κορασίδων PDF Εκτύπωση E-mail

05.04.12

ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Το Final 4 των Κορασίδων Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 8/4/2012 και την Δευτέρα 9/4/2012 στο κλειστό γυμναστήριο Γ.Κακούρης στο Ιλιον.
Η ομάδα του συλλόγου μας αντιμετωπίζει την ομάδα του Ο.Σ.Φ.Π το Σάββατο στις 19.30 στον Β ημιτελικό της διοργάνωσης με τις ευχές όλων μας να τη συνοδεύουν για την πρόκριση στον τελικό της Δευτέρας.Στον πρώτο ημιτελικό της ημέρας θα αναμετρηθούν η Ενωση Ιλίου με τον Πανιώνιο ενώ η τελική φάση ολοκληρώνεται τη Δευτέρα με τον μικρό τελικό στις 19.00 και τον μεγάλο τελικό, όπου ελπίζουμε να αγωνίζεται η ομάδα μας,στις 21.00.